Jak przerabiać koszulki, aby dopasować je do własnych potrzeb?

Dziś post z serii Tips and Tricks.

A dokładnie, zajmiemy się koszulkami ochronnymi. A jeszcze dokładniej to ich przerabianiem.

Bo nie zawsze pasują nam koszulki dostępne w sklepach. Bo nie zawsze mamy w domu takie jakie chcemy a potrzebujemy na już. Bo po prostu tak chcemy i tyle.

I są na to sposoby:

 1. 1. Nożyczki / trymer.

 2. To najprostszy zestaw do przerabiania koszulek. Może nie daje nam takiego pola do popisu jak sposób drugi, ale jest prosty. I zawsze jest to pewnego rodzaju urozmaicenie. Wystarczy przyciąć koszulkę, np. tak:
 3. Tu musicie pamiętać, żeby ustawić ostrze jak najbliżej zgrzewu, aby koszulka potem wyglądała “estetycznie”:

  I gotowe:

  Teraz wystarczy odpowiednio dociąć karty czy też zdjęcia i wsadzić w kieszonki:

 4. 2. Fuse Tool.

 5. To małe urządzonko, to prawdziwy skarb jeśli rozmawiamy o przerabianiu koszulek.
 6. Zacznijmy od cięcia. Jedną z końcówek dostępnych w zestawie z Fuse Tool, jest taki jakby “szpikulec”:
 7. Za pomocą tej końcówki nie tylko przytniemy sobie koszulkę do pożądanego rozmiaru:ale także od razu jest ona zgrzana:Fajnie, co?
 8. Przyznam się Wam bez bicia, że zanim kupiłam pierwszy album do PL czy koszulki, zakupiłam właśnie Fuse Tool. A pierwszy raz użyła go właśnie do tego posta. I co jest pewne, jestem zachwycona! Obsługa jest bardzo prosta, wszak początkująca ja sobie poradziłam 😉
 9. Ale wracając do tematu. Tą stożkowatą końcówką, jak się ciutkę pomęczycie, da się także całkowicie zamkniętą kieszonkę naciąć:Narzędzie to ma jeszcze jedną końcówkę, takie metalowe radełko:ono służy do zgrzewania kieszonek:

I możemy zrobić sobie np. shakerboxa w albumie:


Korzystając z Fuse Tool można naprawdę tworzyć koszulki jakie tylko chcemy. Dla przykładu przycięłam jeszcze koszulkę 30x30cm tak aby pasowała do mniejszego albumu:

Zgrzewamy, i gotowe. Jest to bardzo fajny patent do wszelkich albumów gdzie chcielibyśmy nasze strony umieścić w koszulkach.

Tu może pojawić się problem, ponieważ dziurki z większych koszulek niekoniecznie pasują do mniejszych albumów:

ale wystarczy mieć dziurkacz 😉

Może te dziurki nie wyglądają tak ładnie jak te fabryczne ale nie widać tego tak bardzo 😉

Z przycinania większych koszulek zostają “resztki”, które również można wykorzystać ( nawet jeśli mają tylko jedną dziurkę ):

Podobno można też przerabiać takie zwykłe koszulki biurowe, te grubsze oczywiście. Ale ja osobiście nie próbowałam ( jeszcze ). Wydaje mi się jednak, że takie specjalne koszulki ochronne do Project Life są jednak najlepsze.

*****

Podsumowanie.

Jak widzicie, możliwości przerabiania koszulek jest całe mnóstwo. Najkorzystniej mieć do tego takie narzędzie jak Fuse Tool. Jest idealne do takich przeróbek ( ale i nie tylko do tego ). Wybaczcie mi proszę, że nie pokazałam może dokładniej jak ono działa. W jednej ręce miałam aparat a w drugiej to narzędzie. Ciężko tak się robi zdjęcia, oj ciężko. Ale jeśli jesteście zainteresowani takim porządnym kursem pokazującym jego działanie, dajcie znać – coś zmajstruję.

A tymczasem zmykam, a Wam życzę mocno kreatywnego dnia!

Jeśli zdecydujecie się na przerabianie koszulek, koniecznie się pochwalcie. A może już to robiliście? Chętnie obejrzymy 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie,

Gosia.

Previous

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *