Przepis na jasną stronę w PL, czyli pocket scrapbooking krok po kroku

Witajcie, z tej strony Agnieszka Damska.

Lubicie jasne, czyste i spójne strony w Waszych albumach? Jeśli tak, to mam dziś dla Was taką właśnie inspirację z kilkoma wskazówkami jak osiągnąć ten efekt. Przygotowałam na tą okazję kolejną rozkładówkę w moim albumie “wstecz”. Zapraszam więc na kilka chwil pocket scrapbookingu.

Uwielbiam tworzyć ten album, przypomina mi się wtedy jak wiele wspaniałych chwil razem przeżyliśmy i gdyby nie ten album, pewnie nie prędko dokopałabym się do tych fajnych zdjęć.

Ale do rzeczy!

 

project-life-scrapbooking-album-wstecz-inspiracja -agnieszka-damska

 

Dobór zdjęć

Na jedną stronę w moim albumie staram się wybierać zdjęcia z jednej sesji zdjęciowej, tak aby były spójne ze sobą i tematem i przy okazji też kolorystycznie. Zdjęcia zawsze obrabiam w programie graficznym, używam do tego celu darmowego GIMPA. Zdjęcia zwykle rozjaśniam, poprawiam kolory i kontrast.

Na potrzeby tej strony wydrukowałam nieco mniejsze zdjęcia niż rozmiar koszulek, a część z nich lekko pochyliłam. One w oryginale były zrobione pod kontem, tak mi się wtedy podobało, ale teraz stwierdziłam, że troszkę za dużo tych pochyłości będzie na stronie. Ustawiłam je więc w pionie, nie kadrując do pierwotnych proporcji, przez co zajęły jeszcze mniej miejsca w koszulce, nadając stronie lekkości.

 

project-life-scrapbooking-album-wstecz-inspiracja -agnieszka-damska-dobor-zdjec

 

Dobór kart

Do mojej jasnej strony starałam się wybrać jak najjaśniejsze karty, na szczęście w sklepie Family Portraits znajdziecie mnóstwo jasnych i pięknych kart. Dobieram karty do kolorystyki zdjęć, tak aby kolory powtarzały się i na moich fotkach i na kartach.

Jako podkład do zdjęć użyłam całkiem białych kart, które właściwie robią moją stronę. To one nadają jej tej lekkości, jasności i przestrzenności.  One również są dostępne w sklepie, odpowiednio docięte do formatu koszulek, więc korzystanie z nich bardzo ułatwia mi pracę. Uwielbiam je!

project-life-scrapbooking-album-wstecz-inspiracja -agnieszka-damska-dobor-kart project-life-scrapbooking-album-wstecz-inspiracja -agnieszka-damska-dobor-kart-2

Dodatki

Kolejny element to dodatki. Staram się z nimi nie przesadzić, lubię czystość i prostotę, czasem mniej znaczy więcej 🙂

Tu też dużą uwagę zwracam na spójność kolorystyczną – w sklepie znajdziecie duży wybór alfabetów i naklejek w różnych kolorach. Z pomocą przychodzą mi także naklejki transparentne, one pasują zawsze i do wszystkiego!

 

project-life-scrapbooking-album-wstecz-inspiracja -agnieszka-damska-dodatki project-life-scrapbooking-album-wstecz-inspiracja -agnieszka-damska-dodatki-2

 

Mapka

Mam nadzieję, że moje wskazówki będą dla Was przydatne, a żeby Wam ułatwić pracę przygotowałam mapkę, do której możecie stworzyć własną, jasną stronę w Waszym albumie. Waszymi pracami z tą mapką pochwalcie się na grupie Family Portraits.

 

project-life-scrapbooking-album-wstecz-inspiracja -agnieszka-damska-mapka

 

Miłego i jasnego albumowania!

Do zobaczenia!

AgnieszkaD

 

Previous
Next