Mini album z koszulkami do PL

mini-album-koszulki-project-life-scrapbooking-kurs

Witajcie, z tej strony Agnieszka Damska i dziś chcę Wam pokazać jak w bardzo prosty sposób, bez użycia gotowego albumu, przygotowałam mini album z koszulkami do PL.

mini-album-koszulki-project-life-scrapbooking-materiały

Do jego wykonania potrzebujemy:

Z tektury wycinam bazę pod okładki. Do wnętrza albumu użyję przecięte na pół koszulki do PL w rozmiarze 6×8. Wymiary połowy koszulki to ok. 10,5×17,5 cm, dlatego z tektury wycinam okładki o wymiarach 11×18 cm. W takim samym rozmiarze wycinam kilka stron z białego kartonu.

mini-album-koszulki-project-life-scrapbooking-kartonW każdej części koszulki będę wycinać dziurkaczem dodatkową dziurkę. Folia niespecjalnie dobrze współpracuje z dziurkaczem, więc aby sprawniej je wyciąć wkładam koszulkę między dwie kartki zwykłego papieru ksero, spinam je spinaczem, odznaczam miejsce cięcia przykładając drugą, odciętą wcześniej część koszulki i ciach.

mini-album-koszulki-project-life-scrapbooking-laczenieTeraz pora na zdjęcia, drukuje je dla urozmaicenia w różnych formatach, część do koszulek 10×15, cześć 5×7,5 – do koszulek dzielonych, a część w takim rozmiarze jak okładki, czyli 11×18 cm. Te największe zdjęcia przyklejam na białym kartonie, a drugą jego stronę ozdabiam. Ozdabiam też okładki i resztę kart.  Część zdjęć i kart do PL umieszczam w koszulkach, a część ląduje luzem, tak żeby było ciekawiej, dziurkuję okładki i te karty, które nie będą umieszczane w koszulkach.

mini-album-koszulki-project-life-scrapbooking-together

Wszystko razem spinam kółkami, ale można też na przykład związać sznureczkiem i gotowe!

Zapraszam do obejrzenia filmiku z gotowym albumem 🙂

 

 

Previous
Next