Jak dodać grafikę do zdjęcia – kurs

Witajcie z tej strony Agnieszka Damska,

chcę Was dziś zaprosić na krótki kurs – jak dodać grafikę do zdjęcia.

Zdjęcia ozdobione w ten sposób wyglądają bardzo atrakcyjnie, grafiki mogą z powodzeniem zastąpić stemple czy naklejki, można samemu decydować o ich wielkości czy kolorze, jak również tworzyć własne wzory bądź napisy.

Ogromny zbiór pięknych i zupełnie darmowych grafik znajdziecie w sklepie CAT FILE STORE. Użyte przeze mnie grafiki pochodzą właśnie stamtąd.

Do obróbki zdjęć używam programu GIMP. Jest to darmowy i dostępny dla wszystkich program, można go pobrać np. ze strony dobreprogramy.pl

 

To zaczynamy!

Uruchamiamy program GIMP i w jego głównym oknie wybieramy Plik – Otwórz, otwieramy wybrane wcześniej i zapisane w pliku na komputerze zdjęcie do którego chcemy dodać grafikę.

DIY-jak-dodac-grafikę-do-zdjecia-scrapbooking-kurs

 

Z tego samego menu otwieramy jako warstwę wybraną wcześniej grafikę – Plik – Otwórz jako warstwy.

DIY-jak-dodac-grafikę-do-zdjecia-scrapbooking-kurs-1

 

Jeśli rozmiary wybranej grafiki nie są odpowiednie, możemy je zmienić. W oknie po prawej stronie ekranu oprócz naszego zdjęcia pojawiła się kolejna warstwa – wybrany art word. Klikamy prawym klawiszem myszki na tą warstwę i wybieramy – Skaluj warstwę, tu zmieniamy jej rozmiary. Ja w tym przypadku ustawiam szerokość grafiki taką, jak szerokość mojego zdjęcia buy windows 10 key i klikam przeskaluj.

DIY-jak-dodac-grafikę-do-zdjecia-scrapbooking-kurs-2

 

Z menu po lewej stronie ekranu wybieram narzędzie Przesunięcie i przesuwam grafikę w wybrane miejsce.

DIY-jak-dodac-grafikę-do-zdjecia-scrapbooking-kurs-3

 

Chcę aby moja grafika była innego koloru, w tym celu z menu po lewej stronie ekranu wybieram narzędzie Różdżka i klikam nim w grafikę.

DIY-jak-dodac-grafikę-do-zdjecia-scrapbooking-kurs-4

 

Kiedy tekst jest już zaznaczony, z tego samego menu wybieram Kubełek oraz zmieniam Kolor pierwszoplanowy na taki w jakim ma być moja grafika. Następnie klikam nim w zaznaczoną grafikę. Kolor zmienia się na wybrany.

DIY-jak-dodac-grafikę-do-zdjecia-scrapbooking-kurs-5

 

Chciałabym jeszcze aby tekst był mniej rzucający się w oczy, w tym celu w menu po prawej stronie ekranu ustawiam – Krycie na ok 75%.

DIY-jak-dodac-grafikę-do-zdjecia-scrapbooking-kurs-6

 

W ten sam sposób, powtarzając kolejne kroki, dodaję do mojego zdjęcia kolejna warstwę – słodką, różową strzałkę. Możecie dodawać w ten sposób dowolną ilość warstw.

DIY-jak-dodac-grafikę-do-zdjecia-scrapbooking-kurs-7

 

Na koniec z menu wybieram Plik wzbieram Wyeksportuj co pozwala mi zapisać moje zdjęcie wraz z grafikami w wybranym formacie plików, do druku wybieram format .jpg.

 

Gotowe zdjęcie:

DIY-jak-dodac-grafikę-do-zdjecia-scrapbooking-kurs-9

Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że kursik Wam się przyda! Do dzieła!

Agnieszka

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Previous
Next