Bullet Journaling z Family Portraits

Witajcie kochani!

Po raz pierwszy nadaję do was z bloga i mam dla was post inny niż zwykle – nie będzie o albumach, ale o innej rzeczy, którą uwielbiam i bez której nie potrafiłabym nic ogarnąć – o moim plannerze!

W tym roku postanowiłam dać szansę Bullet Journalowi i jak na razie jestem całkiem zadowolona, właśnie zaczynam trzeci miesiąc i chciałabym się z wami podzielić moimi pomysłami na dość minimalistyczne, ale wesołe uzupełnienie BuJo.

bullet-journal-planowanie-w-project-life

Chyba każda osoba prowadząca BuJo uwielbia mieć stronę tytułową na każdy miesiąc. Ja w marcu postanowiłam wykorzystać do tego cudowne złote literki-naklejki. Uwielbiam jak mieni się ten złoty kolor. Chyba pierwszy raz jestem zadowolona ze strony tytułowej, a przecież zrobienie jej było takie proste!

bullet-journal-planowanie-w-project-life-strona-tytulowa

Uwielbiam też wykorzystywać naklejki, jak dobrze, że Family Portraits ma ich w asortymencie całą masę! Druga strona mojego Bullet Journala to cele na cały miesiąc: te osobiste, związane ze studiami i inne.

good habits

Druga strona to tzw. “good habits” czyli lista rzeczy, które chciałabym codziennie wykonywać (ale wiadomo.. ostatecznie udaje mi się zrobić maks 75% tych rzeczy).

bullet-journal-planowanie-w-project-life-good-habits

Kolejne kilka lub kilkanaście stron to rozkładówka miesięczna – dwa dni na jednej stronie A5.

Oprócz podzielenia miesiąca na dni, podzieliłam też każdy dzień na dwie rubryczki – większa jest ogólna a ta mniejsza jest przeznaczona tylko na pracę, a w weekendy na sprawy związane ze studiami. Pierwszy raz postanowiłam tak to podzielić i mam nadzieję, że dzięki temu w końcu uniknę chaosu, który wkradał mi się prawie w każdy dzień w poprzednim miesiącu.

bullet-journal-planowanie-w-project-life-rozkladowka-miesieczna

Pierwszy dzień wiosny

Jak pewnie już zauważyliście, przy niektórych dniach mam przyklejone gwiazdki lub serduszka (nowe naklejki FP są cudowne!) – wykorzystuję je, żeby oznaczyć dni, które są dla mnie ważne (i z góry o nich wiem), urodziny przyjaciół, zjazdy na uczelni i np. pierwszy dzień wiosny!

Serduszkowe naklejki są poza tym cudowną ozdobą – możecie zobaczyć ich wykorzystanie nawet na stronie tytułowej!

bullet-journal-planowanie-w-project-life-inspiracja

Na ostatniej stronie rozkładówki zostało mi troszkę miejsca więc postanowiłam troszkę pobazgrolić raczej unikam tego w BuJo, bo nie lubię mieć w nim “napaćkane” ale tu jakoś nie mogłam się powstrzymać.

bullet-journal-planowanie-w-project-life-bujo

W każdym miesiącu, po rozkładówce mam stronę przeznaczoną na listę rzeczy, za które jestem wdzięczna. Na pewno już nie raz o tym słyszeliście – dzięki temu człowiek uczy się doceniać więcej mniejszych rzeczy każdego dnia. Kolejna strona to sprawy związane z pracą.Nie byłabym sobą, gdybym nie ozdobiła paru miejsc naklejkami.. ale jak tu się powstrzymać jak one są takie cudowne?!

bullet-journal-planowanie-w-project-life-workstuff

Nagłówki

Nie wiem co mnie podkusiło, żeby każdy nagłówek pisać ręcznie.. Jedynie przy “wiosennych porządkach” się powstrzymałam i przy robieniu tego nagłówka wykorzystałam papier i naklejkę FP. Lista sprzątania u mnie na wiosnę jest baaaaardzo długa.. pierwszy raz wypisałam sobie rzeczy do posprzątania (lub wymiany) i mam nadzieję, że dzięki temu będę bardziej chętna na sprzątanie.. pewnie ciężko będzie wam w to uwierzyć ale.. jestem okropną bałaganiarą!

bullet-journal-planowanie-w-project-life-expenses

Na powyższym zdjęciu oprócz listy porządków widać też moje tabelki do wpisywania wydatków. Zawsze prowadziłam tylko jedną tabelkę ale do żadnych wniosków nie dochodziłam przy niej, dlatego w tym miesiącu postanowiłam spróbować inną wersję – jedna tabelka na jeden rodzaj wydatków!

bullet-journal-planowanie-w-project-life-studies

A co na końcu? Na końcu jak zwykle kalendarz szczegółowy związany z nauką i pisaniem pracy.

Trzymajcie kciuki, żeby w tym miesiącu wszystko poszło zgodnie z planem! I koniecznie dajcie znać jak wyglądają wasze Bullet Journale! Jakie macie sekcje w każdym miesiącu? I czy też zdarza wam się używać naklejek w BuJo zamiast rysować? Chętnie poczytamy o waszych plannerach!

Ściskam ciepło,

marysza

WYKORZYSTANE PRODUKTY:

Naklejki do planowania.

Naklejki z napisami.

Naklejki wiosenne.

Previous
Next